Ice Group Newsletter XII/2020
NEWSLETTER XII/2020
Nie wyświetla się poprawnie? Wyświetl w przeglądarce.
Drodzy Przyjaciele!
Mija rok wytężonego wysiłku, ponadnormatywnego stresu, rok z którym żegnamy się bez żalu, patrząc z nadzieją w przyszłość. Wspomnieniem po roku 2020 pozostanie z pewnością pokora - budująca pokora - i oby nic więcej.

Koniec roku to zawsze gonitwa, spiętrzenie wysyłek, spiętrzenie prac polegających na zamknięciu mijającego sezonu, które nakładają się na prace przygotowawcze, związane z tym co będzie miało miejsce w styczniu, lutym, marcu. Przygotowujemy również różnego rodzaju materiały promocyjne, w tym tradycyjnie kalendarze przyszłoroczne. I tutaj nastąpił „stop”, refleksja, nagłe zatrzymanie się wynikające z tego, że proste wyliczenie wskazuje na to, że jesteśmy od 30 lat w naszym biznesie. Że spędziliśmy w branży mleczarskiej, a przede wszystkim w lodziarskiej, większą część życia zawodowego. Że zdążyliśmy w tej branży się osadzić, dojrzeć, okrzepnąć.
Kalendarz jako materiał promocyjny może nie jest aż tak ważny, niemniej zdecydowaliśmy się umieścić w tym newsletterze jego „główkę”. Po pierwsze, warto zwrówić uwagę na zmodyfikowane hasło, a zatem „real alternative” (prawdziwa alternatywa) na „long-running” (wieloletnia), chciałoby się powiedzieć bardzo prawdziwa alternatywa. Chcieliśmy w ten sposób zwrócić uwagę na upływ czasu, ale również, gdy spojrzymy na liczbę „30” skomponowaną ze znakiem nieskończoności i prostą sugestią „mature…still growing…” (dojrzali… nadal rośniemy), mówimy, że z jednej strony jesteśmy gotowi do przyjęcia na siebie wyzwań, z drugiej zaś strony, że z pewnością pojawią się wyzwania nowe, którym dzięki solidnej bazie doświadczeń łatwiej nam będzie sprostać. Konstrukcja główki kalendarza, którą oglądacie, jest stosunkowo prosta – zdjęcia urządzeń produkowanych przez nas przed laty, skonfrontowane ze współczesnością. Zmiany wydają się proste do wychwycenia, mimo długiej ich listy, długa jest również lista nazwisk, firm, produktów. Serdecznie się uśmiechnęliśmy oglądając chociażby pierwsze koncepcyjne rysunki Tortici przygotowane w 2003 roku dla Klienta z Hiszpanii, porównując je z Torticą z roku 2020, wysłaną niedawno do Algierii.

Mamy za sobą rok obfitujący w wydarzenia handlowe. Wspomnijmy nasze główne wysyłki, które zostały udokumentowane w poniższym linku.
Zobacz więcej
Co ważne, dokończyliśmy projekty w Australii, otwarliśmy w prestiżowy sposób nowe terytoria, między innymi Amerykę Południową, uzyskując poważny kontrakt tamże. Tak zatem rok 2020 będzie splatał się z rokiem 2021; otóż, niektóre z maszyn sprzedanych w tym roku zostaną dostarczone i uruchomione w roku następnym.

Głównym sukcesem mijającego 2020 roku jest to, że mimo zmiany formy kontaktu z Klientami ze spotkań twarzą w twarz na spotkania prowadzone dzięki różnego rodzaju platformom służącym do komunikowania się, utrzymaliśmy kontakt i mimo, że wciąż tęsknimy za zwykłym uściskiem dłoni, kontakt „online”, jako zaledwie namiastka kontaktu bezpośredniego, pozwolił nam jednak na dalszy rozwój biznesowy.

Życzymy wszystkim znakomitego następnego roku, spokoju, nadziei, niezbyt radykalnych zmian, a przede wszystkim stabilizacji, która poprowadzi nas i naszą branżę ku lepszemu.

W imieniu zespołu Ice Group i właścicieli
Leszek Korzeń
Wice-Prezes
i Dyrektor Finansowy
Mariusz Goik
Wice-Prezes
i Dyrektor Generalny
L. Arkadiusz Geratowski
Prezes i Dyrektor Handlowy

W tym roku kartka świąteczna
jest przez nas wysyłana jedynie w wersji elektronicznej.
Zrezygnowaliśmy z wysyłek kartek papierowych, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przekazaliśmy dla lokalnego domu dziecka. To z pewnością dobry pomysł.
Znajdź nas na:
Mamy nadzieję, że podoba Ci się nasz newsletter. Jeśli nie, to unsubscribe.
Wiadomość wysłana przez Ice Group Sp. z o. o. ul. Kadłubka 43, 44-270 Rybnik
Telefon +48 32 42 29 835-36, email: icegroup@icegroup.pl,
www.icegroup.pl
NIP: 642-28-36-304 / European VAT No. PL6422836304
Registered in District Court in Gliwice, Xth Economic Division of the National Court Registry under the No. 0000194995,
ownership capital: 12 314 800,25 PLN, including initial capital 180 000,00 and spare capital 12 134 800,25 PLN (31.03.2020).